Aktuality

23.11.2017 - Setkání Patronů projektu Kralupy – čisté město
Ve čtvrtek 23. 11. 2017 se v zasedací síni městského úřadu sešli patroni projektu Kralupy – čisté město na slavnostním vyhodnocení letošní soutěže patronů. Ekologické centrum chce prostřednictvím projektu Kralupy – čisté město podnítit děti, mládež i dospělé k větší všímavosti a péči o místo, kde žijeme, a samozřejmě také k ochraně přírody a životního prostředí. Projekt je podporován městem Kralupy nad Vltavou.
Celý článek zde.

16.10.2017 - Kralupští turisté pomáhají přírodě
Klub českých turistů Kralupy a Turistický oddíl mládeže 3511 Vltavský paprsek se znovu přihlásily do projektu Kralupy – čisté město a své členství potvrdily rozsáhlou dobrovolnickou činností. V rámci celorepublikové aktivity 72 hodin (tří dnů plných dobrovolnické činnosti) ve dnech 12. - 15. října 2017 kralupští turisté vyčistili úsek lesoparku v Lobečku u řeky pod tenisovými kurty a turistickou základnou, nad nímž převzali patronát.
Celý článek zde.

4.10.2017 - Kulíšci sázeli svůj první strom
Děti z lesní školky Kulíšek si zasadily svůj první strom. Výsadba proběhla v parku Velvarka v ulici Generála Klapálka ve spolupráci s Ekologickým centrem Kralupy nad Vltavou a místním svazem ochránců přírody, v rámci projektu Kralupy – čisté město.
Celý článek zde.

15.9.2017 - Ekovycházka na Palouček
Oblíbený palouček u řeky Vltavy se stal místem další ekovycházky v rámci projektu Kralupy – čisté město. V úterý 12. 9. 2017 pozvaly dispečerky ekocentra na ekovycházku družinu ze školy Václava Havla.
Celý článek zde.

21.6.2017 - Kulíšci jsou patroni
Ve dnech 5. a 7. června 2017 navštívily dispečerky kralupského ekocentra Lesní mateřskou školu Kulíšek z. s. (LMŠ). Důvodem bylo slavnostní přijetí LMŠ Kulíšek do projektu Kralupy - čisté město. Kulíšci si pod svojí patronaci vzali les v Minicích, v lokalitě Pod Hradištěm.
Celý článek zde.

4.5.2017 - Patroni vysadili další strom
V pátek 28.4.2017 dispečerky Ekologického centra v Kralupech nad Vltavou oslavily s žáky 8. tříd ZŠ Komenského přes nepřízeň počasí Den Země. Dispečerky ekocentra připravily pro žáky dopoledne plné poučení a zábavy. Na závěr programu pak proběhla v rámci projektu Kralupy – čisté město, do nějž je zapojena ZŠ Komenského, výsadba stromu.
Celý článek zde.

27.4.2017 - Soutěž patronů
Ekologické centrum Kralupy nad Vltavou v rámci projektu Kralupy – čisté město vyhlašuje „Soutěž patronů“ pro stávající i nové patrony projektu. Úkolem soutěžících bude podle dodaných instrukcí co nejlépe zmapovat svěřenou lokalitu, zakreslit výskyt zeleně, živočichů, přítomnost vodních zdrojů, zhodnotit přínos lokality pro životní prostředí ve městě a navrhnout vylepšení daného místa. Podmínkou účasti v soutěži je také pořízení fotografií svěřeného místa v různých ročních obdobích.
Celý článek zde.

Archív aktualit